Z moderátorů jsou závodníci

Posádka KOWAX Racingu Tomáš Hauptvogel s Matějem Rychlým se v pořadu Nový den na CNN Prima News rozpovídali o svých zážitcích z právě odjeté LAK RACING Rallye Plzeň. 

Plzeň s hořkou příchutí

První červnová sobota se jela XVI. LAK RACING Rallye Plzeň, která byla druhým podnikem kalendáře jednodenních soutěží. Slunečné počasí přilákalo k tratím množství fanoušků, kteří mohli posádku KOWAX Racingu sledovat se startovním číslem 1. Slibně rozjetý závod na medailových pozicích bohužel zhatila velká časová ztráta v podobě defektu už ve třetí rychlostní zkoušce. Po konzultaci s týmem v servisní zóně se Martin Vlček rozhodl zbytek závodu zkoušet různá nastavení vozu včetně jiných pneumatik. Při pohledu na výsledky z páté a šesté rychlostní zkoušky by se dalo říci, že začal stíhací jízdu, tu však zastavil stávkující motor v předposlední zkoušce. 

 

Vlčák v Českém Krumlově na bedně

Pořadatelé jubilejního 50. ročníku Rallye Český Krumlov pro posádky připravili zajímavou trať se spoustou změn. Náročnost soutěže dokazuje hned několik odstoupení předních posádek ze startovní listiny. Pro jezdce KOWAX Racingu Martina Vlčka byl letošní Krumlov trápení od začátku až do konce. Hned na první rychlostní zkoušce se objevily technické problémy s motorem, které se bohužel nepodařilo odstranit a gradovaly během célé soutěže. V sobotu se navíc přidaly problémy se zaseklým plynem. I přes všechny potíže se Martinovi podařilo auto dovést do cíle a v Jelení zahradě vystoupat na stupně vítězů v podobě druhého místa v European Rally Trophy za Janem Kopeckým.

Posádka Kowax Racing hosty v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS

Tomáš Hauptvogel se svým spolujezdcem, moderátorem CNN Prima NEWS Matějem Rychlým byli dne 8.5.2023 hosty v pořadu Nový den. Divákům zde představili tým Kowax Racing a nechali je nahlédnout do zákulisí rally.

Kopná odstartovala sezónu Rallysprint série

Jak už bývá zvykem, první květnovou sobotu odstartovala i letošní Rallysprint sérii Kopná v okolí Slušovic. Harmonogram soutěže na poslední chvíli doznal změn a tak na soutěžící čekalo osm náročných úseků známých především z Barum rally. Kvalitu startovního pole doplnily zahraniční posádky bodující do Slovenského mistráku. I přestože volba gum nebyla vždy zcela ideální podařilo se Martinovi Vlčkovi na všech rychlostních zkouškách zajet čas v TOP 5 celkového pořadí. V cíli soutěžě, tak na něho čekala slušná porce bodů za 4.místo v bodování P2+.

Letošní sezóna zatím ve znamení "šťastných sedmiček"

Letošní sezóna zatím ve znamení "šťastných sedmiček", i tak by se dalo nazvat počínání jezdce Martina Vlčka. Na 57. Rally Šumava Klatovy totiž zopakoval 7.místo (6.MČR) z Valašky. Na diváckých místech a šotolině se snažil pobavit nejen sebe, ale hlavně diváky tzv. jízdou dveřmi napřed. Ohlasy byly velice pozitivní, proto v cílí soutěže nějaké ztracené vteřinky Martina nemrzely. Už první květnovou sobotu mohou fanoušci vidět Vlčáka na Rallysprintu Kopná.

Moderátor Krimi zpráv Matěj Rychlý se osvědčil jako rallye jezdec

Moderátora a reportéra Krimi zpráv na CNN Prima NEWS Matěje Rychlého není třeba dlouze představovat. Má za sebou stovky natáčení mnohdy nervy drásajících situací. A tak není divu, že se osvědčil i v adrenalinovém sportu, který by většině laiků nejspíš obrátil žaludek naruby. V rallye.

Odkaz na celý článek najdete zde

Jan Skála veze ze Španělska deváté místo

Jan Skála se svým spolujezdcem Jiřím Skořepou se v barvách KOWAX racingu učastnili španělského závodu Rally Tierras Altas de Lorca. Honzovi s JIrkou se na šotolinovém povrchu dařilo zajíždět časy v TOP 10 absolutního pořadí. V cíli z toho bylo nakonec velice pěkné 9. místo.

 

Vlčák i ve virtuálním světě

Pokud jste fanoušci rallyových her, konkrétně nejnovějšího dílu od studia Kylotonn s názvem WRC Generations, tak Vás jistě potěší Vlčákův skin v letošních barvách. Velké poděkování patří panu Lukáši Feixovi, který design vytvořil na vůz Hyundai I20 N Rally2 a je volně stažitelný přímo ve hře. Přejeme hodně zábavy :).

Vlček na Valašce sedmý, Černý nedokončil

Martin Vlček na úvod sezóny začal v okolí Valašského Meziřící volněji, protože se chtěl vyvarovat karambolu, jako v loňském roce. Během soutěže postupně zrychloval, blýskl se hlavně na rychlostní zkoušce Vidče, kde v obou průjezdech zaznamenal 5. čas absolutně. V cíli z toho nakonec bylo sedmé místo absolutně. V bodování českého mistráku dokončil dokonce o dvě příčky lépe.

Jeho týmový parťák Jan Černý, při své premiéře za volantem Hyundaie na tom byl ještě lépe. Pravidelně se mu dařilo zajíždět časy v první pětce, což pro mnohé bylo možná překvapením. Bohužel na přejezdu na start RZ 12, Honzovi na autě praskl výfuk a do kabiny šlo hodně kouře. Z obavy, že by automobil začal hořet se posádka rozhodla dále nepokračovat. Dodejme, že Černý se tou dobou pohyboval na 4.místě absolutně.